Σελίδες: [1]
Εκτύπωση
Αποστολέας Θέμα: κατατακτηριες  (Αναγνώστηκε 1977 φορές)
ioanna
Φοιτητές Νομικής
*

« στις: Ιούλιος 18, 2009, 06:21:20 μμ »

καλησπέρα! ενδιαφέρομαι να δωσω κατατακτήριες φέτος στο τμήμα σας. Έχω ήδη ξεκινήσει διαβασμα αλλά θα ήθελα να μάθω κατά πόσο είναι αξιοκρατική η όλη διαδικασία.
Ευχαριστω εκ των προτερων.
Καταγράφηκε
ANGEL____
Γενικός Συντονιστής
Παρ' Αρείω Πάγω

Διαχείριση Ιστοσελίδας

« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 18, 2009, 06:56:08 μμ »

καλησπέρα! ενδιαφέρομαι να δωσω κατατακτήριες φέτος στο τμήμα σας. Έχω ήδη ξεκινήσει διαβασμα αλλά θα ήθελα να μάθω κατά πόσο είναι αξιοκρατική η όλη διαδικασία.
Ευχαριστω εκ των προτερων.

Καλησπέρα ioanna,

Επειδή πέρασα στην Νομική με κατατακτήριες μπορώ να εκφράσω την δικιά μου προσωπική γνώμη.
Η όλη διαδικασία είναι εντελώς αδιάβλητη, χωρίς το παραμικρό ίχνος σκοπιμότητας υπέρ κάποιων υποψηφίων πτυχιούχων Α.Ε.Ι ή Τ.Ε.Ι. , σε σύγκριση με τις κατατακτήριες εξετάσεις κάποιων άλλων τμημάτων που δεν θα ήθελα να αναφερθώ μιας και είμαι αναρμόδιος να το πράξω.

Εδώ http://www.law.auth.gr/index.php?lang=el&rm=15&mn=269 θα βρείς την σχετική ανακοίνωση της Γραμματείας για την προκύρηξη των εξετάσεων.

Θα σου πρότεινα να παρακολουθείς τα 3 μαθήματα, που πρόκειται να εξεταστείς απο αρχές Οκτωμβρίου, για να μπείς καλύτερα στο όλο κλίμα.

Οι εξετάσεις πραγματοποιούνται το πρώτο 15νθήμερο του Δεκέμβρη, τα αποτελέσματα βγαίνουν κάπως αργά ( κατά Φεβρουάριο, Μάρτιο) και οι επιτυχόντες εγγράφονται στο πρώτο εξάμηνο σπουδών.

Καλή επιτυχία και καλό κουράγιο, γιατί θέλει ΠΟΛΥ κουράγιο να ξεκινήσεις μια δεύτερη σχολή.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 27, 2010, 09:15:18 πμ από ANGEL____ » Καταγράφηκε

"Νομίζω πως η ζωή είναι μια πολύ θλιβερή φάρσα.Γιατί έχουμε μέσα μας, την ανάγκη να εξαπατούμε αδιάκοπα τον εαυτό μας" Λ.Πιραντέλλο
stabilo13
Φοιτητές Νομικής
*

« Απάντηση #2 στις: Μάιος 01, 2010, 02:23:06 πμ »

Καταρχάς, να χαιρετίσω όλα τα παιδιά του φόρουμ!

Τέλειωσα τις σπουδές μου στην ΑΣΟΕΕ και θέλω να μπώ στη Νομική!

Έχω πάρει όλα τα βιβλία για τις κατατακτήριες (δυστυχώς μεσολάβησε και η θητεία και δεν πρόλαβα της εξετάσεις του 2009) και περιμένω την ανακοίνωση για τις επόμενες δηλαδή του 2010!

-Γνωρίζετε πότε περίπου θα βγεί η ανακοίνωση και αν υπάρχει περίπτωση να μην διεξάγει το τμήμα εξετάσεις με μαθήματα;

-Xωρίς φροντιστήριο είναι εφικτός ο στόχος;

-Παλιά θέματα μπορώ να βρώ;

Eυχαριστώ εκ των προτέρων!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
Εκτύπωση
Μεταπήδηση σε: