Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6
Εκτύπωση
Αποστολέας Θέμα: Ποινικό Δίκαιο - Ειδικό Μέρος  (Αναγνώστηκε 15519 φορές)
xreps
Παρά Πρωτοδίκαις

« Απάντηση #60 στις: Φεβρουάριος 09, 2012, 12:26:39 πμ »

Suggnwmi dld ws pros ton B h alithini surroi perilamvanei thanitofora ekthesi&somatiki vlavi h thanatifora vlavi&ekthesi.. Me thn apopeira viasmu ti sumvainei? Surrei alithina me ta parapanw?
Καταγράφηκε
xreps
Παρά Πρωτοδίκαις

« Απάντηση #61 στις: Φεβρουάριος 09, 2012, 04:01:21 πμ »

Opoios to dei mexri tis 14.00 euprosdektos einai napantisei Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Ntimitso
Παρά Πρωτοδίκαις

« Απάντηση #62 στις: Φεβρουάριος 09, 2012, 09:24:21 πμ »

Για τον βιασμο,νομιζω,οικιοθελως δεν προχωρησαν στην τελεσης της,αν και μπορουσαν δεν προχωρησαν.Εγω το βλεπω για υπαναχωρηση απο μη πεπερασμενη αποπειρα βιασμου.Αρθρο 44/1Πκ
Καταγράφηκε
Ntimitso
Παρά Πρωτοδίκαις

« Απάντηση #63 στις: Φεβρουάριος 09, 2012, 09:34:06 πμ »

Και για τον Α οποιος χτυπησε την Β για να την βιασει,δεν προχωρησε ομως στην τελεση του εγκληματος,και φευγοντας πιστευε οτι ηταν ΗΔΗ νεκρη,θα τιμωρηθει(ΜΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ)θανατηφορα σωματικη βλαβη και υπαναχωρηση απο μη πεπερασμενη αποπειρα βιασμου
Θανατηφορα γιατι ειχε δολο προκλησης σωματικης βλαβης,και απο αμελεια του ηρθε ο θανατος της Β(οπου βουλητικα δεν το καλυπτει),απλα ηθελε να την βαρεσει για να καμφθει η αντισταση της.
xreps εγω αυτα θα εγραφα.
Καλη επιτυχια
Καταγράφηκε
Perleta
Ασκούμενοι Δικηγόροι
**

« Απάντηση #64 στις: Απρίλιος 11, 2012, 01:26:37 μμ »

Καλησπέρα...έχω διαβάσει όλες τις συνομιλίες σχετικά με το ειδικό ποινικό για να βρω μια άκρη αλλά δύσκολα...το μάθημα το χρωσταω δεν το έχω παρακολουθήσει ωστόσο θα διαβάσω αρκετά...έχω και τα τρία βιβλία και τα πρακτικά του Καραγιαννοπουλου....αν μπορεί κάποιος ας μου πει ύλη από τα βιβλία;;;!!την έχετε σε προηγούμενες αναφορές αλλά το 2009 ξέρουμε για Ιούνιο 2012;
Καταγράφηκε
αριαδνη
Φοιτητές Νομικής
*

« Απάντηση #65 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 05:44:26 μμ »

παιδια που μπορω να βρω της σημειωσεις σας στο ειδικο ποινικο?
Καταγράφηκε
maria07
Ασκούμενοι Δικηγόροι
**

« Απάντηση #66 στις: Νοέμβριος 06, 2012, 06:44:58 μμ »

kalispera!mporei kapoios na mou pei sugkekrimena ti prepei na diavasw sto eidiko poiniko?uparxoun kala praktika kai shmeiwseis?eimai sto prwto tmhma.
Καταγράφηκε
LORA
Παρ' Εφέταις

« Απάντηση #67 στις: Νοέμβριος 06, 2012, 08:23:46 μμ »

Λοιπόν,maria07...υπαρχουν κατι αψογες σημειωσεις στο γνωστο μαγαζακι που μας εχει ξεφραγκιασει..οι οποιες ειναι 220 σελιδες και εχουν μεσα και λυμενα πρακτικα.Ειναι πολυ καλες σου συνιστω να τις παρεις.
Παραλληλα θα διαβασεις και το βιβλιο της καστανιδουν για τα εγκληματα κατα προσωπικων αγαθων...και τα ιδιοκτησιας του μπιτζιλεκη.
Και απο πρακτικα θα σου προτεινα του Μπεκα...ενα μικρο βιβλιαρακι πρασινο.
Πρεπει γενικα να διαβασεις πολυ καλα τα εγκληματα...και την αναλυση τους!ειναι βασικη προυποθεση για να λυσεις οποιδηποτε πρακτικο!
Καλη τυχη!
Οι σημειωσεις που σου ειπα θα σε βοηθησουν γιατι εχουν ολο ερωτησεις και απαντησεις και ετσι θα κατανοησεις το νοημα του μαθηματος!
Καταγράφηκε
maria07
Ασκούμενοι Δικηγόροι
**

« Απάντηση #68 στις: Νοέμβριος 07, 2012, 01:32:06 μμ »

Σ'ευχαριστω παρα πολυ LORA!Οι απαντησεις σου με εχουν βοηθησει πολ.ες φορες.Και γενικως το forum!Να εισαι καλα!
Καταγράφηκε
maria07
Ασκούμενοι Δικηγόροι
**

« Απάντηση #69 στις: Νοέμβριος 07, 2012, 04:31:10 μμ »

LORA kati teleutaio,an mporeis na mou peis.ta periousiaka egklhmata tou papadamaki den einai sthn ulh?hmoun ap'tous tuxerous pou prolave na parei ola ta suggrammata kai pleon den kserw ti ginetai me ta mikrotera eth pou dikaiountai apo ena vivlio..den to didaskoun?
Καταγράφηκε
Melmeli
Φοιτητές Νομικής
*

« Απάντηση #70 στις: Ιανουάριος 28, 2013, 10:53:42 μμ »

Παιδια υπαρχει υλη για το μαθημα;;; 1ο τμημα
Καταγράφηκε
mani
Φοιτητές Νομικής
*

« Απάντηση #71 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 11:16:01 πμ »

Γεια σας παιδια,
στο πρωτο τμημα (καστανίδου Παπακυριακου) υπαρχουν μηπως σημειωσεις; ειμαι εργαζομενη κ δεν εχω μπορεσει να το παρακολουθησω κ ξερω οτι βαζουν απο αυτα π ειπαν..αν μπορουσε καποιος να με βοηθησει...
Καταγράφηκε
ANGEL____
Γενικός Συντονιστής
Παρ' Αρείω Πάγω

Διαχείριση Ιστοσελίδας

« Απάντηση #72 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 11:21:55 πμ »

mani, καλημέρα και χρόνια πολλά. Επειδή εγω έχω τελειώσει την σχολή και δεν μπορώ να σε βοηθήσω άμεσα με σημειώσεις του μαθήματος, την μόνη βοήθεια που μπορώ να σου προσφέρω είναι κάτι πρακτικά που είχαν δοθεί παλιότερα στην αίθουσα, και φαντάζομαι τα δίνουν ακόμα,  από τους καθηγητές και βρίσκονται εδω: http://www.dapnomikis-thess.gr/forum/index.php?topic=732.0

Τώρα αν υπάρχει κάποιος φίλος/η που θέλει να μοιραστεί μαζί μας τις σημειώσεις του, μπορεί να το κάνει και θα ήταν καλοδεχούμενες !!!
Καταγράφηκε

"Νομίζω πως η ζωή είναι μια πολύ θλιβερή φάρσα.Γιατί έχουμε μέσα μας, την ανάγκη να εξαπατούμε αδιάκοπα τον εαυτό μας" Λ.Πιραντέλλο
mani
Φοιτητές Νομικής
*

« Απάντηση #73 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 11:43:15 πμ »

χιλια ευχαριστω για την αμεση απαντηση!!
αν οντως υπαρχει καποιος π μπορει να βοηθησει κ με σημειωσεις πραγματικα θα με σωσει!!!!
Καταγράφηκε
maria07
Ασκούμενοι Δικηγόροι
**

« Απάντηση #74 στις: Ιανουάριος 29, 2014, 10:13:24 μμ »

soooooooos!Αυτά τα πρακτικά του Καραγιαννόπουλου από πού μπορώ να τα αγοράσω?Απορία
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6
Εκτύπωση
Μεταπήδηση σε: